TT - Dnešní svět

9. února 2014 v 18:21 | Eamë |  Jak to vidím
Jak se tak dívám kolem sebe a pozoruju okolí, jsem docela znechucená a je mi z toho všeho smutno. A dost pochybuju, že se něco změní a že se pohneme dál.. Jsem velkej skeptik, ano...
Nelíbí se mi, v jaké žiju společnosti. Netuším, jaký je to za hranicemi, takže nemůžu říct názor přímo na "dnešní svět".. popíšu jen, jak vidím svoje okolí..

Když mi babička vypráví, jaký to bylo, když ona byla malá, kolikrát si i přes tu hromadu práce, co museli dělat, říkám, jo tak to mohlo být fajn.
Fajn, když prý se po škole všichni domluvili a až do tmy hráli hry. Když šli pást kravky, udělali si ohýnek a upekli si brambory, holky pletly věnečky. Když měli takovou zásobu her, ne počítačových, že se mohli bavit do aleluja. Když si s kamarádkou navrhovaly oblečení, daly je švadleně ušít a pak chodily jako dvojčata a měly jedinečné kousky. A babička mi vykládá tolik zážitků, vtipnejch i smutnejch, z některých až mrazí.
A pořád vzpomíná, jak to tehdá bylo fajn.Začnu u prcků.
Nevím jestli je to fakt, nebo si to jen namlouvám, ale příjde mi, že ti malí (myslím obecně ty malý špunty na prvním stupni.. a níž) ... jsou nějací.. nijací.
Klidně si předběhnou někoho dospělýho, když nastupují na autobus, řidiče sotva pozdraví a pak tam dělají akorát bengál. Ohánějí se sprostými slovy, který já jsem v jejich letech ani neslyšela. To se kolikrát nestačím divit. Několikrát jsem viděla malýho caparta v obchoďáku, jak se věší na maminu, a že tohle chci a tohle taky! A mamka naběhne a poslušně přinese, co hrdlo ráčí. Od příbuzných jsem slyšela něco o tom, že se rodiče klidně nechají mlátit a poroučet si. Mají tablet, mají iPhone, iPad, iDiot.. a pořád nemají dost. Chlubí se penězi, které nevydělali.
To je někdě něco špatně, když hlava rodiny není táta, ale škvrně s uslintanou hubou a usedavým pláčem.

Přeskočím k mým vrstevníkům.
Z holek z naší třídy je mi opravdu hodně hodně smutno. Vlastně, vůbec z celý třídy je mi zle. Sice mě nikdo nešikanuje, nenadává do očí, nekradou věci, ani nic podobnýho, co mi dělali na základce.. ale. Ale. Celá třída je banda smažek, alkoholiků.. ráno před školou je to tam samej čmoud, čadí tam jak fabriky. Na zastávce se nedá ani dýchat. Ve škole (když už se uráčí přijít) dělají takovej bordel, že se člověk nemůže v klidu ani "nažrat", natož učit. Na praxích pouští tu svou hudbu typu tekkno, techno.. nedá se u toho tvořit. Bolí mě z toho hlava a moje kreativita je dočasně zablokována. V hodině šňupou tabák a jedna osoba má strašnou srandu, když mi ten srágor nasype na knihu.
Jejich věčné téma je "Kolik má kdo chlastu, kráb, matrošu.. a kdykdevkolik."
Nemluvím o jejich selským rozumu, kterej neexistuje. Nedokážou si dát jedna a jedna dohromady. Učitelka nám něco desetkrát opakuje, co myslíte že udělají? Buď přesnej opak nebo pro jistotu vůbec nic.
Připadají si strašně dospěle. Wow, potlesk.


Holky. To je samostatná kapitola. Neřeší nic jinýho, než ask a facebook, kolik lidí jim lajklo fotku, kolik lidí jim napsalo zprávu, otázky u ostatních slečen, jak moc to těm druhejm nesluší a jak vypadají strašně a kdo se s kým vyspal a kdo se s kým tahá.. Ale jak si začnou stěžovat na svou postavu, nehnou kvůli tomu prstem.
Na zdi každý den kopa fotek, kde se tváří úplně stejně, k tomu nějaký dechberoucí popisek typu život v pi.. a zlomené srdce.
"Tyvole, čum na tu holku! Ježíš.. ta vypadá strašně."
"Ale ona vůbec není hezká, nevím na co se furt fotí."
"No to mě poser! Ona si dala otázku sama sobě!"
"Ten pí.. je online a ani mi nenapíše!"
Na nikom nenechají nit suchou. Pořád se někomu se smějí, pomlouvají ho. Je to jejich koníček, drbat a drbat a drbat a drbat...

Nechápu. Když řeknou, že mají někoho.. u pr, proč ho za rohem furt řeší? To mi nejde dohlavy. Řeknou kašlu na tebe, mám tě někde, ale pořád si stěžují. Wtf?
Jo. Tím se dostávám k další věci. Nemůžu vystát, jak jsou pořád s něčím nespokojený.
"Ty vole, vono zase sněží!", "Ty vole, vono zase prší!", "Ty vole, blbý slunko!", "Ježíš, furt ta mlha!", "Zase tma.", "Zase světlo." Támhle se jim zlomí nehet. Proč je teda nosí tak šíleně dlouhý? Támhle jim fouká vítr vlasy do obličeje a k tomu přidají, že nesnáší dlouhý vlasy. Tak proč se neostříhají?
Co chcete kočky? :)


Neříkám, že jsem poslušná holčička, co nikdy nezkusila cigaretu, necucla si alkoholu nebo někoho nepomluvila, to vůbec neříkám. Taky jsem v pár věcech z mýho pohledu docela lítala.. (ono to zas tak horký nebylo ;)). Ale vylízala jsem se z toho. Teď už se napiju jenom na oslavě a to jen když mě opravdu překecají. Jinak, nerajcuje mě to.
Nemůžu pochopit, jak někdo chodí na zábavy a párty jenom aby se ožral. Tak když se jde na zábavu, má se člověk bavit ne? Co je to za zábavu, po který mi je další tři dny blbě a ani si ji nepamatuju?

Moje sestřenka včera slavila 20. Říkám si, téda, to to utíká, já za chvilku budu slavit osmnáct! Pořád někde čtu, jak děcka připravují velky kalby a jak se strašně vožerou.. já bych chtěla mít narozeninový zážitek, na který nezapomenu a na který budu moc ráda vzpomínat. Nevím, třeba se 18 nedožiju nebo budu úplně jiná. Moje třída mě ovlivní a taky se budu chtít zmalovat jak Picaso.. ale teď, kdybych měla mít narozky, sbalila bych kapesné a šla si zaplatit alespoň na dva týdny výcvikový kurz ke koním. Někam pryč do přírody, kde bych mohla i pracovat kolem nich.. To by bylo! :)
Já oslavy nemusím. Jsem ráda, když si vzpomenou naši a příbuzní, když přijedou na návštěvu a to mi stačí. Ani by mi nemuseli nic vozit, kam já pak mám dávat ty sladkosti? :D
Já vlastně vůbec nerada narozeniny, teda ty moje. :D

Docela jsem se rozjela, že? Tak děkuju těm, kdo se prokousali :) Článek jsem sepisovala prakticky od rána, ale stejně tady toho dost není.. vím to.. jen nevím co, hned bych to dopsala :D
....
PS: neříkám, že je to za hranicemi stoprocentně jiné a bezva, ale stydím se za to, že jsem češka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Will-R Will-R | Web | 9. února 2014 v 19:07 | Reagovat

pekný článok, aj keď som prečítala len časť a pekné menu, páči sa mi to když te nikdo...

2 Podivná Emily Podivná Emily | Web | 11. února 2014 v 16:01 | Reagovat

Opět s tebou nemůžu než souhlasit. Jasně, taky se maluju, taky mě štve, že místo sněhu máme blátivou břečku... Ale pořád si myslím, že narozdíl od mnohých mých vrstevnic jsem docela... jak to říct, normální asi ne, ale určitě ne taková.
Jo, to kdybys viděla mýho sedmiletýho  bráchu, který řve úplně kvůli všemu a vždycky dostane, co chce... Brr. A máma s jejím manželem mu to trpí, když na to upozorním, dostanu vynadáno já.
Prostě se budu modlit, abych nebyla po mámě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.