Co jsou to afirmace?

7. února 2014 v 9:18 | Eamë |  Afirmace, motivační citáty
Co jsou to afirmace?
Afirmace jsou slovní spojení, tvrzení, které nás o něčem ujišťují. Májí nám pomoci realizovat to, co chceme.

Každou chvílí se o něčem ujišťujeme. Ráno nám zazvoní budík a my si řekneme.. "Ježíš, zase do práce/do školy." Podíváme se z okna a nezdá se nám počasí.. "Achjo, to zas bude den na nic." Stejně jako když se podíváme do zrcadla.. "No já zase vypadám!" Ve spěchu se nám zamotají tkaničky od bot.. "Panebože! Nestíhám autobus!"
Stejně tak jako když projdeme kolem výlohy, něco se nám zalíbí. Chtěli bysme si to pořídit, ale místo toho si řekneme.. "Nemůžu si to koupit, nemám peníze."

Každé naše tvrzení či přesvědčení utváří naši realitu. Takže když ráno vstanete a budete hned myslet na to, co musíte, co nesmíte, jak nestíháte a jak příšerně zase vypadáte, hádejte co se stane? Přesně tak. Vesmír vám to všechno vrátí, protože jste si o to řekli.

Proč tedy nepoužívat afirmace ve svůj prospěch místo proti sobě?

Ráno vstaňte a řekněte si jaký je dnes krásný den. Usmějte se na sebe do zrcadla. Když se vám stane něco, co by vás mohlo rozhodit, mávněte nad tím rukou. Stane se, běžte dál. Pokud není zrovna ideální počasí, myslete na to, že vždycky může být hůř. Jestli zrovna nesvítí slunko? Poprchává? Je bláto, nebo sněží? No bóže, vždycky může být horší a horší počasí, kdy vás vichr může odnést za humna.
Uvidíte, že den bude mnohem hezčí a bude se vám dařit! :)

Afirmace vám může pomoci s vaší postavou. Rozhodně za vás nebude makat v posilovně. Zato vám ale pomůže s láskou k vám samým, nebo vás může popostrčit k tomu, abyste začli chodit běhat, jedli zdravěji.. cokoli.
Můžou vám pomoci se sebevědomím a stresem. Můžete díky nim získat větší jistotu. Pomohou vám se zvládáním kritiky, posměchů, hloupých narážek ostatních. Ujistí vás o vašich schopnostech.
Pomohou s penězmi. S láskou, prací, zdravím, s čímkoli!

Afirmace ale nebudou efektivně pracovat, pokud sami nezaberete. Proto jim důvěřujte, přidejte vizualizaci a láskyplně pronášejte tyto krátké větičky. Můžete nahlas, můžete v duchu. Po čase vám budou v hlavě znít jako písničky, až je přijmete za své, jako realitu a fakt :)

Můžete si je sami vytvořit, ale dávejte pozor, aby neobsahovaly žádné "Ne". Nic nemůže neexistovat nebo nevzniknout. Navíc, když věnujete pozornost nemoci, přítáhnete nemoc. Když věnujete pozornost tomu, jak jste škaredí, bude vás tak brát i vaše okolí. Proto říkejte místo "Nejsem nemocný", Nejsem škaredý"... "Jsem zdravý", "Jsem krásný, mám se moc rád!"
Ale na internetu je jich obrovské množství, proto doporučuji hledat tam, nebo si pořídit karty, knihu. Například od Louise L. Hay

Doporučuji taky video od Ralpha Smarta - Síla slov, které najdete ZDE.

Držím palce :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Podivná Emily Podivná Emily | Web | 9. února 2014 v 9:55 | Reagovat

Přesně moje řeč! Nechápu, proč jsou všichni pořád tak pesimističtí, když jim to akorát přidělává vrásky. Skvělý článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.