Happiness is homemade

11. ledna 2014 v 18:54 | Eamë |  Krok za krokem
Jak popsat moji náladu? Asi takto.. :))

Jsem spokojená. Mám všechno co potřebuju.. Vlastně jsem šťástná :)
Od tý doby, co se mi dostaly do rukou ty dvě knížky, je mi nějak líp. O moc! líp. Začala jsem je obě číst hned po Štědrém dnu. Takže do Nového roku jsem vkročila s cennými daty a úsměvem na tváři. Vím, že mě pár větších kriziček ještě čeká, protože kdo si změní život ze dne na den? Přeučí svoje staré zvyky a zlozvyky? Získá kontrolu nad svými myšlenkami? Získá tolik zkušeností? Nikdo.. Ale už po dvou týdnech vidím výsledky :). Dívám se na svět optimističtěji, dost často se směju (a jak ráda!), líp zvládám vztek. Už mi není tak příšerně jako před Vánocemi, nevypadám jako po flámu bez flámu, nehrnou se mi slzy do očí a už nemusím každou chvilku odcházet z místnosti, protože "záchvat pláče". Nechci mluvit o tom, proč to takhle bylo. Když se k tomu budu furt vracet, nepustí mě to.Mám nepopsatelnou radost z toho, když svítí sluníčko! Vždycky se rozzářím, nastavím tvář a užívám si..
To se mi stalo včera.. Hodina informatiky. Paní učitelka otevřela okno, aby trochu vyvětrala. A sluníčko lezlo a lezlo až vylezlo a svítilo přímo do učebny. A taky přímo na mě. Já celá nadskočila, pěkně se uvelebila a vyhřívala se.. budu muset poprosit Felixe, aby mě naučel vrnět, šiklo by se to! A jak si tam tak "vrním", učitelka zavřela a zatáhla žaluzky, protože jednu žábu pálely oči. Pak zatáhla úůplně všechny, protože to i ostatní prudilo. Drzost. :D

Jediný, co mě dokáže lehce rozhodit jsou zamilovaý písničky a obrázky na we♥it. Dost to ve mě vře (i řve), protože hlavně těch obrázků je tam jak hub po dešti..
Hmm, ještě naši. Už se sice snažím tatovy poznámky ignorovat.. ale přece jen jsem na začátku a holt si to k sobě občas ještě pustím. Mama jiná holt nebude. Mohla by se sebou něco málo udělat. jenže ona se ani nesnaží. Ale tohle je už taky uzavřená kapitola. proč si vlastně kazím večer?!


Byla jsem za ním. A už se mnou mluvil o drobet víc než minule. Ani se nedivím, byla dost kosa, neměla jsem ho rušit. Strašně se těším zase na léto, až budu moct chodit skoro nahá, jen v tílku a spoďárách (:D) a bosá se trmácet přes rozpálenou silnici, přes vyprahlou louku plnou suchých stébel, který mě budou řezat do chodidel, až do lesa, kde se mi pro změnu do noh nabodají jehličky a já se zase zamotám do ostřužin a budu mít rozervaný kotník. Ale budu s ním.

Hrozně ráda vzpomínám, když bylo v létě asi 35° a já oblečená neoblečená šla zase za ním. Trochu sme si popovídali a já pak odpočívala. Zatáhlo se a vypadalo to na bouřku, ale říkám si, to je jen nějakej mráček. Houby mráček. Bohové začli hrát bowling a tak jsem se, ikdyž hrozně nerada, musela zdekovat. Dobrý, dobrý, jsem v polovině louky, první kapka, dobrý, jsem na silnici a už začíná kapat. A že hřmělo, slušně jsem se lekala. Než jsem došla nad vesnici, lilo jak z kádě. Já zmoklá slepice si to štráduju nahá po silnici, nějací lidi, co narychlo něco kutali u plotu se mohli trochu divit :D Ale co.. došla jsem.
A doma jsem potom ještě dvakrát vylezla ven. Poprvý na zahradu, to byla čistá euforie :D rajtovala sem jak splašenej pony, Rocky se divil jako co sem si to dovolila vytáhnout ho ze suchýho pelíšku.. :D. Pak sem sebou plácla na zem. Podruhý jsem vylezla (už suchá, ale nestačilo mi to :D) na balkon..

No. Konec vzpomínání.
Jako blesk z čistýho nebe jsem dostala nápad, že napíšu. Dočista jsem tenhle blog vypustila z hlavy. Já nevděčnice Cejtím se totiž tyto dva týdny sice krásně a blaženě, ale zároveň jen jako sprostej konzument. (Takže jako mama). Půjdu ještě něco vytvořit. Odolám mým čerstvě staženým knihám v pdf, který bych chtěla mít tak jako tak v papírovým vydání a hlavně brzo přečtený.. a půjdu něco robit.. alespoň uklidit.. a napapat.. :)
Haha, musím se zmínit. Teď úplně mimo mísu. Stal se z toho můj zvyk. Neusnu bez toho. Řekla jsem si, jak na novej rok tak po celej rok.. hmm, a ku***.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.